0

Twórcy

post image

Agnieszka Suchowierska – autorka cenionych książek dla dzieci (Mat i świat – Książka Roku 2015  Polskiej Sekcji IBBY, Ada Judytka i zaginiony tałes – wyróżnienie w Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego) oraz książek do nauki języka polskiego, a także współautorka podręczników do języka polskiego i baśni dla dorosłych.

“Bojtek, Edelinka i Frankiszek to bohaterowie książki “Płezent”. Postaci te posługują się językiem zbliżonym do naszego, ale nie do końca… Jakie może to nieść konsekwencje? Czy da się tak porozumiewać?

Da się porozumieć nawet po chińsku, po ciemku i z buzią pełną makaronu ryżowego. Półtora miliarda Chińczyków to potrafi.”

Wywiad z Agnieszką Suchowierską

 

 

 

post image

Kiedy mieszkał w Hiszpanii, adoptował ze schroniska wyżła Amora, który stał się inspiracją dla postaci Promyka.

Z wykształcenia hispanista, przez kilkanaście lat prowadził zajęcia i badania naukowe na iberystyce UW. W tym samym czasie zajmował się opracowywaniem, wdrażaniem i monitorowaniem eksperymentalnych programów studiów międzyuniwersyteckich w Akademii »Artes Liberales«. Przez trzy lata pracował w Instytucie Polskim w Madrycie, gdzie zajmował się promocją polskiej kultury w Hiszpanii.

 

post image

Nie chciała wybierać między medycyną a pisaniem, stara się więc pogodzić jedno z drugim.

W wolnym czasie pisze. Jak nie pisze, to czyta. Jak nie pisze ani nie czyta – robi zdjęcia albo maluje. Jak nie maluje – planuje podróże. A jak już je zaplanuje, to podróżuje. Potem znów czyta i pisze. W jej domu książek jest więcej niż półek, które mogą je pomieścić. Perfekcjonistka realistka – dzięki tej kombinacji nie zawsze wie co jest najlepsze, ale czuje, co nie jest.

 

“Szczęściarz” jest jej pierwszą książką dla dzieci.

 

https://www.instagram.com/marta.debowska.autorka/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086382785821

post image

Anna Bichalska – od dziecka uwielbia czytać, od kilku lat pisze własne historie. Dotychczas powstało kilka powieści dla dorosłych jej autorstwa, a w 2022 roku pierwsza książka dla dzieci – “Adelka i kot wyjątkowy”. Mieszka w Ełku, z mężem córką i dwoma kotami.

post image

Anna Włodarkiewicz z wykształcenia jest italianistką, z powołania redaktorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej pasje to literatura, taniec oraz zdrowa kuchnia. Mieszkała we Włoszech i w Hiszpanii, ale szczęście i spełnienie znalazła w Polsce. Młodym czytelnikom i ich rodzicom znana jest z bestsellerowej serii książek o Toli.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z autorką przygotowanego z okazji wydania książki “Świąteczny kalendarz Gabrysi” przez redakcję portalu Granice.pl:

Rozmowa daje radę w każdej sytuacji.

post image

Robert Trojanowski

Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Założyciel Ministerstwa Komiksu.

Ukończył Kurs Rysunku Satyrycznego w Muzeum Karykatury w Warszawie (pobierał nauki m.in. u Szymona Kobylińskiego).

Autor książek dla dzieci (wydawanych w Polsce i w Czechach), oraz autorskich warsztatów, opartych na zabawach rysunkowych, które mają wyzwolić w uczestnikach dobre emocje, obudzić radość tworzenia i kreatywnego myślenia. Warsztaty prowadzone w całej Polsce np. Zamek Królewski na Wawelu, Nowohuckie Centrum Kultury, Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie i wiele innych.

Oprócz działalności ilustratorskiej i wydawniczej udziela się w radiu i teatrze jako autor nagradzanych słuchowisk oraz tekstów satyrycznych (Teatr Polskiego Radia, Trójka).

 

Strony:

Ministerstwo Komiksu:

https://www.facebook.com/ministerstwokomiksu/

https://ministerstwokomiksu.blogspot.com/

https://www.youtube.com/channel/UC7rwqnF7YA7Q2jLEsyJLmEQ

 

https://www.behance.net/tramen

https://www.facebook.com/pikirobi

 

 

post image

Absolwentka nauk o rodzinie, która pracuje w zawodzie – jest żoną i mamą. Zakochana w lesie i jego mieszkańcach, to właśnie z natury czerpie inspiracje. Bajki zaczęła pisać dla swoich synów – jej pierwszych i najwierniejszych czytelników. Marzy o świecie, w którym każde dziecko miałoby nieograniczony dostęp do dobrej literatury i pięknych historii.

Strona autorki – www.juszczel.pl

post image
post image
Oficjalna strona Autora: https://www.instagram.com/mommyonice/

Agnieszka Dobrowolska – łyżwiarka, rolkarka

i wrotkarka, instruktor PZŁF i PZSW, uczestniczka wielu

warsztatów i szkoleń. Wieloletni członek Teamu Nightskating

Warszawa oraz członek komisji PZSW ds. jazdy

figurowej. Obecnie trener główny Akademickiego Związku

Sportowego Warszawa w sekcji łyżwiarskiej i rolkarsko-

-wrotkarskiej oraz klubu Arum, gdzie trenują zarówno zawodnicy,

jak i początkujący w różnych grupach wiekowych.

 

post image

Chociaż jej własne dzieciństwo to zamierzchłe czasy, nadal zastanawia się kim będzie jak dorośnie, a jednocześnie ma nadzieję, że nigdy to nie nastąpi, bo w byciu dzieckiem bez względu na metrykę widzi źródło życiowej energii, radości i odwagi. W życiu zawodowym bawi się słowami, a po nim zajmuje się tak „niedorosłym i niepraktycznym” zajęciem jak wymyślanie historii ku własnej, choć ma nadzieję, że nie tylko, uciesze!

 

post image

Z wykształcenia filozof, nauczyciel etyki, nauczyciel Montessori oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Od dziewięciu lat pracuje z dziećmi. Jest autorem wielu gier edukacyjnych, spektakli dla dzieci, programów nauczania oraz pomocy szkolnych. Po godzinach rysuje i pisze (nie tylko komiksy). Okazjonalnie reżyseruje w amatorskich teatrach oraz prowadzi szkolenia dla nauczycieli.

 

post image
Oficjalna strona Autora: martazbiblioteki.pl

Z zawodu jest bibliotekarką i animatorką kultury. Pracuje w Bibliotece Publicznej w Obornikach, gdzie zaraża miłością do czytania dzieci i młodzież. Prowadzi lekcje biblioteczne, warsztaty, spotkania. Swoje pasje pokazuje na blogu “Marta z biblioteki”. Wolne chwilę spędza z rodziną i przyjaciółmi. Pisanie jest jej pasją.

Autorka zdjęcia:  Natalia Szewczyk

 

W historii Antoniny i Jana Żabińskich los zwierząt splata się z losem ludzkim. Wywiad z Martą Józefczyk

post image

Małgorzata Berezowska- miłośniczka literatury i podróży tych dalekich, ale też tych bliskich. Odkrywczyni zagubionych dróg lub zapomnianych książek. Prywatnie babcia Marysi i specjalistka od pieczenia ciast i ciasteczek. Współautorka bajki “Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów”

post image

Jolanta Berezowska- kiedy cały dom pogrążony jest we śnie, lekcje przygotowane, a zupa na następny dzień  cichutko bulgocze w garnku, zajmuje miejsce na starej kanapie i znikam w jednym z najpiękniejszych światów-świecie fantazji.

Filolog, nauczycielka, mama Marysi. Współautorka bajki „Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów”.

post image

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o mediach, malarka i pisarka. Autorka książek dla dzieci: „Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma”, „Mietek i tajemnica starej willi” oraz „Czy wróżka zębuszka istnieje?”. Mama Cezarego, Kacpra i Ludwika.

Wywiad z autorką

post image

Magdalena Kiermaszek, ur. 1988 w Bytomiu – z wykształcenia psycholog i polonista. Przez krótki czas pracowała w szkole jako nauczyciel języka polskiego, później zaczęła prowadzić zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych w przedszkolu integracyjnym. Obecnie jest pełnoetatową mamą Szymka, Emilki i małej Julki. Zdobyła wyróżnienia w kilku konkursach literackich. Zadebiutowała książką dla dzieci „Jukato”. Lubi śpiewać i chodzić po górach.

Od kiedy pamiętam, pisałam pamiętniki, wiersze, opowiadania. Dzięki pracy w przedszkolu, ale też podczas zabaw z moimi dziećmi na własne oczy przekonałam się, jak bardzo baśnioterapia pomaga najmłodszym w pokonywaniu ich codziennych trudności, rozwija wrażliwość i wyobraźnię.

post image
Umysł ma ścisły – ukończyła  Politechnikę Warszawską.
Serce liryczne – wszakże pisze wiersze.
Pióro lekkie – o czym  można się przekonać czytając jej utwory.
Debiutowała w 2000 roku tomikiem „Moje wierszy pisanie”.
Pisze wiersze, teksty piosenek, opowiadania, scenariusze, bajki sceniczne, musicale.
Lirycznie i satyrycznie, równie chętnie dla dorosłych jak i dla dzieci.
Jest laureatką wielu konkursów literackich (poezja, proza, dramat), wokalnych (piosenka autorska) i recytatorskich (utwory własne).

 

post image

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania bajkopisarka. Pracowała jako redaktor i sekretarz redakcji: „DD Reportera”, „5-10-15″, „Ciuchci”, „Czarodziejskich Opowieści”, „Naszych Dobranocek”. Obecnie współredaguje w „Świerszczyku” cykl „Chce wiedzieć więcej o…”, przygotowuje scenariusze gier edukacyjnych dla wydawnictwa Wilga i pisze bajki. Takie, które zawsze dobrze się kończą. Występują w nich smoki, czarownice, krasnoludki i chłopiec imieniem Kuba. Oczywiście wszyscy oni naprawdę istnieją.

post image
Oficjalna strona Autora: http://augustadocher.blogspot.com/

Augusta Docher o sobie:

Mama, żona, córka i siostra.

Plastyczka, księgowa, manicurzystka i pisarka.

Ogrodnik, kura domowa i bizneswoman.

Polka, Ślązaczka.

Tradycjonalistka modyfikowana.

Ale przede wszystkim kobieta z krwi i kości.

post image

Dorota Dziamska jest doświadczonym pedagogiem i propagatorką sztuki origami. Prowadzi w Poznaniu Pracownię Pedagogiczną Origami.

post image

Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. W pracy naukowej zajmuje się zarówno leksykografią historyczną (bada zabytkowe słowniki polskie i niemieckie), jak i współczesną (jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN). Wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a w książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Spod jej pióra wyszło wiele książek dla dzieci, m.in Chichopotam, Słoń na hulajnodze , Przedszkoludki- sto radości i dwa smutki, Kotostrofy,czyli o kotach strofy czy Zielono mi! 

post image
Oficjalna strona Autora: https://www.barbarafreethy.com

Amerykańska autorka powieści obyczajowych i romansów z elementami kryminalnymi, wzruszających i trzymających w napięciu. Laureatka nagrody RITA, stale gości na listach bestsellerów New York Timesa.

post image

Z wykształcenia nauczycielka biologii. Z zamiłowania twórca niezwykłych historii dla dorosłych (thrillery i kryminały pisane pod pseudonimem) oraz opowiadań i bajek dla dzieci (pisanych pod prawdziwym nazwiskiem).

Do pisania opowiadań i bajek o tematyce biologicznej zmobilizował ją fakt, że najmłodsi, nawet ci, którzy mieszkają w małych miejscowościach, coraz rzadziej bezpośrednio stykają się z prawdziwie dziką przyrodą. Dzieci nie czerpią przyjemności z obcowania ze środowiskiem naturalnym, tak jak to było dawniej. A przecież dla wielu pokoleń dzieciaków spędzanie czasu w bliskim kontakcie z naturą było największą frajdą.

Zabawne opowieści o zwierzętach to sposób autorki na zachęcenie dzieci do zaprzyjaźnienia się z prawdziwym, żywym, nie wirtualnym światem tuż poza domem, wsią czy miastem.

Autorka jest matką trzech córek: Gosi, Lili i Asi, których dzieciństwo przebiegało w komitywie z przyrodą.

post image
Oficjalna strona Autora: http://www.sabrinajeffries.com/

Zmysłowe i dowcipne romanse historyczne Sabriny Jeffries stale goszczą na amerykańskich listach bestsellerów, mają też już wiele wielbicielek w Polsce. Autorka nie tylko jest wielbicielką Jane Austin, ale posiadaczką doktoratu z literatury angielskiej, doskonale więc zna świat XIX-wiecznej Anglii, w której salonach umieszcza akcję swoich książek. Bohaterki jej powieści są zwykle pełne pasji, niezależne i nie podporządkowują się konwenansom, a gdy spotkają prawdziwą miłość, odważnie decydują się poznać jej smak.

post image

Wojciech Jóźwiak, urodzony w 1951 roku, Baran z Księżycem w Pannie i ascendentem w Rybach. Mieszka w Milanówku. Z zawodu biofizyk, z zamiłowania astrolog, szamanista i badacz rzeczy dziwnych. Tłumacz “I-Cing” (Księgi Przemian), autor książek dotyczących astrologii, wydawca wirtualnego miesięcznika www.taraka.pl.

post image

Zna na pamięć fragmenty słuchowiska „Lato Muminków”, choć jej ulubioną książką w dzieciństwie było „Proszę słonia” L. J. Kerna. Przyjaźni się z kilkoma wróżkami, jedną czarownicą i dwoma czarodziejami. Jest autorką książki „Kinga i co z niej wyrośnie”, a także opowiadań, które pisze dla „Świerszczyka”. W ciepłe dni można ją spotkać na krakowskich Błoniach, gdzie próbuje nauczyć się jeździć na rolkach. Znak szczególny: krasnoludek siedzący na lewym ramieniu.

post image

Antonina Kasprzak zajmuje się tłumaczeniem filmów, głównie dla dzieci. Mieszka w Warszawie. Ma dwie córki, Manię i Helenkę, o których wiele lat pisała blog .

post image

Monika Kowaleczko-Szumowska studiowała archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i język angielski na Uniwersytecie Stanu Illinois w USA. Pracuje jako tłumacz, między innymi, książek dla dzieci i młodzieży: “Gorzkie urodziny”, “Z tęsknoty za Judy”, “Hugo i mapa z wyspy potworów”, “Dokąd odchodzisz”. Tłumaczy też książki popularno-naukowe dla dorosłych a także materiały i wystawy dla Muzeum Powstania Warszawskiego. „Gupikowo” to jej pierwsza książka dla dzieci i młodzieży, którą planuje rozwinąć w serię. Na co dzień mama czwórki rozbrykanych, choć wcale już niemałych dzieci.

post image

Anna Kleiber (1974 r.) – pochodzi z Dolnego Śląska, mieszka w Luboniu. Doktor nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa, pracuje w Bibliotece Raczyńskich. Autorka prac naukowych i popularnonaukowych z ogrodnictwa oraz bibliologii a także opowiadań z których kilka zostało nagrodzonych w konkursach literackich. Jej pierwsza powieść to „Głupia baba” wydana nakładem wydawnictwa Red.media. Oczywiście lubi czytać. Joannę Chmielewską ceni za szalone pomysły, a Stephana Kinga za mistrzowskie wykonanie.

post image
Oficjalna strona Autora: www.aktywnezywienie.blogspot.com

Agnieszka Nitsu jest dietetykiem i autorką bloga www.aktywnezywienie.blogspot.com

post image

Marcin Pałasz (ur. 1971) – “z zawodu pisarz i optymista”, jak sam mawia o sobie. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru, stąd motto jego pracy – “Słowa niosą uśmiech”. Jest także miłośnikiem zwierząt, które często goszczą w jego książkach. Nominowany do nagrody “Książka Roku 2004” Polskiej Sekcji IBBY. Czterokrotnie nominowany i dwukrotnie wyróżniony w konkursie na Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

 

post image

Z wykształcenia psycholog, studiowała również teatrologię. Obecnie mieszka w Warszawie, ale sentymentem i relacjami rodzinnymi nadal związana z Krakowem. Pisze słuchowiska radiowe i książki dla dzieci. Dotychczas opublikowane: Tajemnicze notesy Tywonki (Ezop), Zwariowana kałuża (Cartalia Press), Kapelusz Pani Wrony (Wydawnictwo Bis), Pan Mruczek i Mysia Rodzina (Wydawnictwo Bis)

post image

Polski pisarz fantastyki. Studiował politologię. Jest autorem kilku książek dla dorosłych oraz powieści dla młodszych nastolatków “Łukasz i kostur czarownicy i “Samotnica”.

post image

Renata Piątkowska, mama Marty i Kacpra, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej, a jej pasja to jazda konna. W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest autorką książek dla dzieci: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski” i wielu innych. Renata Piątkowska znalazła się wśród laureatów konkursu, rozstrzygniętego na początku kwietnia 2008., o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Patronat honorowy sprawował m.in. Minister Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest odkrywanie osób, dzieł i inicjatyw, które wspierają wszechstronny rozwój dziecka oraz jego spontaniczną i twórczą aktywność. W 2016 roku autorka została odznaczona przez dzieci Orderem Uśmiechu.

post image

Urodziłem się w nadmorskiej Gdyni i tam grałem w piłkę – w tych samych czasach, co wybitny argentyńczyk Diego Maradona, ale niestety bez podobnych efektów. Po przeprowadzce do Krakowa studiowałem filozofię i starałem się jak najwięcej czytać. Do Gdyni wróciłem wyobraźnią – jako autor dziejących się w tym mieści powieści. Aż wreszcie przypomniałem sobie emocje związane z piłką nożną – i wtedy napisałem książkę “Ćwierćfiał to już coś!”.  Którą polecam nie tylko kibicom!

post image

Wielbicielka truskawek, zielonej herbaty i upałów. Na co dzień mama Marysi i Zuzi, od święta – autorka opowiadań dla dzieci

post image

Autorka “Głowy do góry!”. Oprócz pisania zdarzyło jej się tłumaczyć, uczyć, być szefem kuchni i pracować w korporacji. W nocy nie śpi, bo ogląda gwiazdy. Poleciałaby na Marsa, ale tylko z biletem powrotnym.

post image

Aleksandra Struska-Musiał – entuzjastka książek Astrid Lindgren, które czyta dzieciom przed snem. W dzieciństwie marzyła o studiowaniu weterynarii; ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz językoznawstwo współczesne na Northumbria University w Anglii. Uczy języka angielskiego w przedszkolu, w przerwach pisze książki i o książkach.

Wywiad z Autorką

https://www.granice.pl/publicystyka/wywiad-z-aleksandra-struska-musial-ulica-pazurkowa/1500/1

https://www.granice.pl/publicystyka/struska-musial-aleksandra-ulica-pazurkowa-nowi-lokatorzy-wywiad/1568/1

 

post image
Oficjalna strona Autora: http://www.t-szwed.pl/

Tomasz Szwed-Stępkowski − autor, kompozytor, piosenkarz, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego. Od 30 lat na estradzie. Wydał kilka płyt i tomików poetyckich. Studiował w Szkole Menedżerów Kultury, w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie. Brał udział w szkoleniach w Polsce i Anglii, dotyczących rozwiązywania konfliktów i pracy z grupami. W trakcie kilkumiesięcznego pobytu w Indiach poznawał wschodnie systemy leczenia i medytacji. Prowadzi terapie indywidualne, grupy psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe dla twórców. Jest członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

post image
Oficjalna strona Autora: http://blog.joannawachowiak.com/

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę – zawsze.

post image
Oficjalna strona Autora: http://www.lukaszwierzbicki.pl/

Łukasz Wierzbicki – menadżer kultury, redaktor, mieszka na wsi pod Poznaniem. Kocha podróże, zarówno te dalekie i egzotyczne, jak i rowerowe oraz konne przejażdżki po okolicy. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka, odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki, które opublikowane zostały w książce “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”.

post image
Oficjalna strona Autora: http://rafalwitek.blogspot.com/

Rafał Witek (ur. 1971) jest autorem powieści, opowiadań i zbiorów wierszy dla dzieci. Ile dokładnie wydał książek – trudno określić, bo wciąż ich przybywa. Te najbardziej lubiane przez małych czytelników to „Plaża tajemnic”, „Julka Kulka, Fioletka i ja”, „Maja na tropie jaja”, „Klub latających ciotek” czy „Zgniłobrody i luneta przeznaczenia”. Autor współpracuje z magazynem „Świerszczyk” i z warszawskim chórem dziecięcym MILLE VOCI. Jego wiersze, opowiadania i inscenizacje można także znaleźć w podręcznikach szkolnych.

post image

Poeta, prozaik, publicysta, autor książek dla dzieci. Urodził się 22 kwietnia 1939 roku w Gdyni. Zmarł 7 marca 2013 roku w Tczewie. Ukończył Filologię Polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku. Pracował jako nauczyciel, stoczniowiec, dziennikarz. Debiutował w 1966 roku zbiorem wierszy “Arrasy i dzień”. Następnie wydał tomy poezji “Czekając na syna” (1967), “Do poematu” (1978), opowiadania “Zwykłe sprawy” (1976) i powieść “Żegnanie przedmieścia” (1985). Największą popularność przyniosły mu książki dla dzieci: “Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” (1979, 1983, 1992, 2008) – adaptowane na scenę i przedstawienie w telewizji, oraz “Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara”(1986) – wyróżnione w XI edycji Premio Europeo di Letteratura Giovanile “Pier Paulo Vergerio” (Padwa 1987). Trzecia część przygód pirata ukazała się w 2009 roku i jest zatytułowana “Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara”.

post image

Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu – albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa w siodle, jeżdżąc konno po dolnośląskich lasach.

post image

Autor baśni, powieści, sztuk teatralnych i telewizyjnych, znany z trylogii “Władca czasu”, “Talizman i Smoki”, “Kapelusz kapitana Drake’a” i wielu innych książek dla młodych czytelników.

Wydawnictwo "bis" Sp. z o.o.
ul. Lędzka 44a
01-446 Warszawa

22 8371084
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2018 Wydawnictwo "bis" | Polityka prywatności
Realizacja: Bazinga