0
post image
Agnieszka Frączek

Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. W pracy naukowej zajmuje się zarówno leksykografią historyczną (bada zabytkowe słowniki polskie i niemieckie), jak i współczesną (jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN). Wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a w książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Spod jej pióra wyszło wiele książek dla dzieci, m.in Chichopotam, Słoń na hulajnodze , Przedszkoludki- sto radości i dwa smutki, Kotostrofy,czyli o kotach strofy czy Zielono mi! 

Więcej książek tego autora

post image

Obszerny zbiór dowcipnych, ciepłych i trochę “zakręconych” wierszy dla dzieci. Opowiadają o sprawach codziennych w niecodzienny sposób – zwierzęta, ludzie, zwykłe przedmioty czy zjawiska przyrody, słowem wszystko, za sprawą Agnieszki Frączek, jest niezwykłe, bajkowe, zaskakujące i pełne “Brzechwowego” humoru. Niektóre wierszyki to prawdziwe “łamacze języka”, w których autorka bawi się słowami. Do książki dołączona jest … Czytaj dalej „Chichopotam (lekko uszkodzona okładka)”

post image

Obszerny zbiór dowcipnych, ciepłych i trochę “zakręconych” wierszy dla dzieci. Opowiadają o sprawach codziennych w niecodzienny sposób – zwierzęta, ludzie, zwykłe przedmioty czy zjawiska przyrody, słowem wszystko, za sprawą Agnieszki Frączek, jest niezwykłe, bajkowe, zaskakujące i pełne “Brzechwowego” humoru. Niektóre wierszyki to prawdziwe “łamacze języka”, w których autorka bawi się słowami. Do książki dołączona jest … Czytaj dalej „Chichopotam”

post image

Czy ta książka opowiada historie prawdziwe? Oczywiście. Nasze koty sypiają na psie, uwielbiają pistacjowe lody, a gdy je o coś spytać, odpowiadają celnie: „Gru!”. Przerabiają żyrandole na hamaki, tańczą polkę, polują na wskazówki w zegarach i na własne ogony. Tak, Kotostrofy opisują prawdziwe zdarzenia. I prawdziwe uczucia – te kocie, psie i ludzkie. Drugie wydanie … Czytaj dalej „Kotostrofy czyli o kotach strofy”

post image

Pięknie ilustrowana przez Ewę Poklewską-Koziełło, bajecznie kolorowa książka cenionej przez dorosłych i kochanej przez dzieci Agnieszki Frączek będzie doskonałą lekturą dla każdego przedszkolaka. W wesołych wierszach i krótkich opowiadaniach autorka pisze o przedszkolnym życiu. O maluchach i starszakach, znaczkach na workach z kapciami, tęsknocie za mamą, przedszkolnych atrakcjach, zabawie w piaskownicy, leżakowaniu, gimnastyce, rysowaniu, lepieniu … Czytaj dalej „Przedszkoludki. Sto radości i dwa smutki”

post image

Wesołe wiersze i krótkie opowiadania o przedszkolnym życiu. O maluchach i starszakach, znaczkach na workach z kapciami, tęsknocie za mamą, przedszkolnych atrakcjach, zabawie w piaskownicy, leżakowaniu, gimnastyce, rysowaniu, lepieniu plasteliny, podwieczorku, a nawet o przedszkolnym balu. A wszystko to pełne dobrego humoru, zaskakujących skojarzeń i radosnej dziecięcej wyobraźni. Doskonałe do słuchania zarówno z maluchami, jak … Czytaj dalej „Przedszkoludki. Sto radości i dwa smutki – audiobook”

Wydawnictwo "bis" Sp. z o.o.
ul. Lędzka 44a
01-446 Warszawa

22 8371084
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2018 Wydawnictwo "bis" | Polityka prywatności
Realizacja: Bazinga