0
post image
Danuta Marć

Z wykształcenia nauczycielka biologii. Z zamiłowania twórca niezwykłych historii dla dorosłych (thrillery i kryminały pisane pod pseudonimem) oraz opowiadań i bajek dla dzieci (pisanych pod prawdziwym nazwiskiem).

Do pisania opowiadań i bajek o tematyce biologicznej zmobilizował ją fakt, że najmłodsi, nawet ci, którzy mieszkają w małych miejscowościach, coraz rzadziej bezpośrednio stykają się z prawdziwie dziką przyrodą. Dzieci nie czerpią przyjemności z obcowania ze środowiskiem naturalnym, tak jak to było dawniej. A przecież dla wielu pokoleń dzieciaków spędzanie czasu w bliskim kontakcie z naturą było największą frajdą.

Zabawne opowieści o zwierzętach to sposób autorki na zachęcenie dzieci do zaprzyjaźnienia się z prawdziwym, żywym, nie wirtualnym światem tuż poza domem, wsią czy miastem.

Autorka jest matką trzech córek: Gosi, Lili i Asi, których dzieciństwo przebiegało w komitywie z przyrodą.

Więcej książek tego autora

post image

Dowcipne i pełne humoru, a jednocześnie niosące dużą dawkę wiedzy opowiadania o owadach. Śledzimy przygody nieco zarozumiałej wszędobylskiej muchy Wyniosłej, pająka skakuna Bajdorka,  trzmiela Bombusa, pasikonika Oktawy, pięknych motyli, ważek i chrząszczy, a przy tym poznajemy ich charakterystyczne cechy, zwyczaje, upodobania oraz grożące im niebezpieczeństwa. Po lekturze tej książki innymi oczami spojrzymy na muchę czy … Czytaj dalej „Wyniosła i przyjaciele”

Wydawnictwo "bis" Sp. z o.o.
ul. Lędzka 44a
01-446 Warszawa

22 8371084
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2018 Wydawnictwo "bis" | Polityka prywatności
Realizacja: Bazinga