Pomagamy w organizowaniu spotkań z autorami naszych książek dla dzieci.
Każde spotkanie ma inny charakter. Wszystko zależy od autora i jego pomysłu na nawiązanie kontaktu z czytelnikami. Zachęcamy do przeczytania opisu w sekcji poświęconej konkretnemu autorowi.
Jeśli chcielibyście zorganizować spotkanie w bibliotece, szkole, przedszkolu, domu kultury prosimy o kontakt:
Katarzyna Kajka, kasia@wydawnictwobis.com.pl, tel. 504 273 270
Urodziłem się w nadmorskiej Gdyni i tam grałem w piłkę – w tych samych czasach, co wybitny argentyńczyk Diego Maradona, ale niestety bez podobnych efektów. Po przeprowadzce do Krakowa studiowałem filozofię i starałem się jak najwięcej czytać. Do Gdyni wróciłem wyobraźnią – jako autor dziejących się w tym mieści powieści. Aż wreszcie przypomniałem sobie emocje związane z piłką nożną – i wtedy napisałem książkę “Ćwierćfiał to już coś!”. Którą polecam nie tylko kibicom!
Autor chętnie spotka się z młodymi wielbicielami piłki nożnej !
Celem spotkania jest poszerzenie wiedzy uczestników o kosmosie oraz zapoznanie ich z książką „Głowa do góry”. Spotkanie podzielone jest na dwie części: pierwszą, dotyczącą naszego Układu Słonecznego i drugą, dotyczącą naszego kosmicznego sąsiedztwa – innych gwiazd i galaktyk. Po spotkaniu dzieci będą potrafiły rozróżnić planety Układu Słonecznego i opowiedzieć o mechanizmie jego działania, jak również rozpoznać na niebie kilka konstelacji.
Tomasz Szwed-Stępkowski − autor, kompozytor, piosenkarz, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego. Od 30 lat na estradzie. Wydał kilka płyt i tomików poetyckich. Prowadzi terapie indywidualne, grupy psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe dla twórców. Jest członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Magdalena Podbylska – autorka przygodowo-historycznej powieści „A u nas powstanie”, a także serii detektywistycznej, w ramach której ukazały się „Tajemnice Świstakowej Polany”, „Tajemnice Zatoki Delfinów” i „Tajemnice Końskiej Zagrody” oraz przygodowej powieści dla najmłodszych “Wiewiórek i Bóbr”. Każda z tych książek to świetny pretekst, by wciągnąć młodych Czytelników w literacką zabawę.
Spotkanie związane z tematyką Powstania Wielkopolskiego poszerza szkolną wiedzę, ale przede wszystkim pokazuje uczniom, że historia każdej rodziny warta jest tego, by o niej rozmawiać, a wszystkie ważne wydarzenia historyczne związane są z radościami i smutkami zwykłych ludzi – naszych przodków.
Warsztaty detektywistyczne to nauka dedukcji, ale też rewelacyjny sposób, by uruchomić wszystkie zmysły i dać się ponieść fantazji, „sięgając tam, gdzie wzrok nie sięga”.
A co z przyrodą, która króluje w książkach Autorki dla najmłodszych Czytelników? Śledztwo w leśnej scenerii – dlaczego nie? To dobry sposób, by wprowadzić najmłodsze dzieci w tajniki wiedzy o zwierzętach.
Każde spotkanie to inne warsztaty, bo wyobraźnia pisarki nie zna granic.
W sprawie spotkań z autorką prosimy kontaktować się z jej agentką Anną Uszyńską anna@autorzyispolka.pl, tel. 504 29 05 14
Studiowała archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i język angielski na Uniwersytecie Stanu Illnois w USA. Pracuje jako tłumacz, między innymi książek dla dzieci i młodzieży.
Spotkanie poświęcone bohaterom książek – “Fajna Ferajna” – jest piękną, wzruszającą lekcją historii, “Gupikowo” udowadnia, że działanie razem pozwala osiągnąć wspólny cel, a książka “Wybryki z Ameryki” zabiera nas w wyprawę po Stanach Zjednoczonych.
Z wykształcenia jest germanistką i leksykografem z zamiłowania – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem – zwłaszcza w twórczości dla dzieci.
Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę – zawsze.
Książka “Kot Kameleon” znalazła się w 2014 roku wśród 10 nominowanych do nagrody IBBY.
Książka “Ala Baba i dwóch rozbójników” znalazła się w roku 2017 wśród nominowanych do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
“W trakcie spotkań rozmawiam z dziećmi o sprawach nawiązujących do treści książek: o odkrywaniu własnych upodobań, pomaganiu innym, przyjaźni, optymistycznym nastawieniu do życia i umiejętności dostrzegania dobrych stron różnych zdarzeń. Wspólnie zastanawiamy się nad tym, co może być prawdziwym skarbem i dlaczego warto marzyć. Staram się dostosować treści do wieku odbiorców: w spotkaniach uczestniczą dzieci w wieku szkolnym, przedszkolaki, a czasem nawet młodsze szkraby. Zachęcam dzieci do uruchomienia własnej kreatywności, proponuję zabawy z wykorzystaniem wyobraźni i przekonuję je, że niezwykłe rzeczy nie muszą zdarzać się tylko w bajkach czy snach: można je wymyślać.”
W sprawie spotkań proszę kontaktować się z agentką Joanny Wachowiak – Anną Uszyńską: anna@autorzyispolka.pl, tel. 504 290 514
Łukasz Wierzbicki- menadżer kultury, redaktor, mieszka na wsi pod Poznaniem. Kocha podróże zarówno te dalekie i egzotyczne jak i rowerowe oraz konne przejażdżki po okolicy. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka, które opublikowane zostały w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Na ich podstawie napisał książkę dla dzieci „Afryka Kazika”.
W sprawie spotkań autorskich z Rafałem Witkiem proszę kontaktować się z Agencją Autorską Autograf tel. 42 631 9210, kom. 606 780 007, e-mail: g.niedzielska@autograf.pl
Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu – albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa w siodle, jeżdżąc konno po dolnośląskich lasach.
Magdalena Zarębska ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci w każdym wieku- scenariusz dostosowuje do potrzeb uczestników, a jej książki trafiają do czytelników od przedszkola aż do zakończenia szkoły średniej. Spotkania autorskie to energetyczne warsztaty, podczas których prowadzi gry i zabawy ruchowe. Żeby urozmaicić przekaz, wykorzystuje prezentacje multimedialne oraz nagrania na płytach CD. Zależy jej aby uczestnicy spotkań nie tylko dobrze się bawili, ale również poprzez zabawę pogłębili swoją wiedzę i umiejętności.
“Bohaterami książki Samuraj i Anioł Stróż są chore dzieci ale powieść wcale nie jest smutna. W szpitalu, gdzie toczy się walka o zdrowie i życie może być także zabawnie, zwłaszcza gdy do akcji wkracza Anioł Stróż. Były karateka uczący dzieci walki ze złem i chorobą. Przywracający im nadzieję i wiarę, że walkę można wygrać. Bohater tej powieści niczym samuraj wierny swojemu Panu pokonując lęk, ból i zwątpienie, wspomagany przez Anioła zmierza ku zwycięstwu. Miarą możliwości pisarza jest opowiedzieć o tym nie tylko w powieści ale i na spotkaniach uwrażliwiając i poszerzając wiedzę młodego Czytelnika. Także poprzez czytanie fragmentów książki wypełniającej pewną ważną misję. Uświadamiającej Czytelnikowi, że podobni szukający pomocy bohaterowie są wśród nas oczekując wsparcia nie tylko Anioła ale nas wszystkich.”
Andrzej Żak
Ukończyła Politechnikę Warszawską. Pisze wiersze, teksty piosenek, opowiadania, scenariusze, bajki sceniczne, musicale. Lirycznie i satyrycznie, równie chętnie dla dorosłych jak i dla dzieci. Jest laureatką wielu konkursów literackich.
Spotkanie z nią to ciepła, serdeczna rozmowa z dziećmi, zachęcająca do czytania, przeplatana piosenkami i czytaniem fragmentów książki.
Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku-Białej, a jej pasja to jazda konna. Jest laureatką nagrody im. Astrid Lindgren, w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABCXII – “Cała Polska czyta dzieciom”. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji.
Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz przyznawanego przez dzieci Orderu Uśmiechu.
Pisze i rozmawia z dziećmi o świecie zwyczajnym, istniejącym. Ze starszymi o przysłowiach, przesądach, zwyczajach, z młodszymi o ich małych-dużych problemach. Autorce towarzyszy lektorka, Pani Malwina Kożurno, która czyta fragmenty książek.
Osoby zainteresowane spotkaniami z autorką prosimy o kontakt z:
Malwiną Kożurno, tel. 697 917 208, mail: e.kozurno@gmail.com