0

Pytania i odpowiedzi

Pomagamy w organizowaniu spotkań z autorami naszych książek dla dzieci.

Każde spotkanie ma inny charakter. Wszystko zależy od autora i jego pomysłu na nawiązanie kontaktu z czytelnikami. Zachęcamy do przeczytania opisu w sekcji poświęconej konkretnemu autorowi.

Jeśli chcielibyście zorganizować spotkanie w bibliotece, szkole, przedszkolu, domu kultury prosimy o kontakt:
Katarzyna Kajka, kasia@wydawnictwobis.com.pl, tel. 504 273 270

Autorzy, którzy biorą udział w spotkaniach:

post image

Urodziłem się w nadmorskiej Gdyni i tam grałem w piłkę – w tych samych czasach, co wybitny argentyńczyk Diego Maradona, ale niestety bez podobnych efektów. Po przeprowadzce do Krakowa studiowałem filozofię i starałem się jak najwięcej czytać. Do Gdyni wróciłem wyobraźnią – jako autor dziejących się w tym mieści powieści. Aż wreszcie przypomniałem sobie emocje związane z piłką nożną – i wtedy napisałem książkę “Ćwierćfiał to już coś!”.  Którą polecam nie tylko kibicom!

Autor chętnie spotka się z młodymi wielbicielami piłki nożnej !

post image

Celem spotkania jest poszerzenie wiedzy uczestników o kosmosie oraz zapoznanie ich z książką „Głowa do góry”. Spotkanie podzielone jest na dwie części: pierwszą, dotyczącą naszego Układu Słonecznego i drugą, dotyczącą naszego kosmicznego sąsiedztwa – innych gwiazd i galaktyk. Po spotkaniu dzieci będą potrafiły rozróżnić planety Układu Słonecznego i opowiedzieć o mechanizmie jego działania, jak również rozpoznać  na niebie kilka konstelacji.

post image

Tomasz Szwed-Stępkowski − autor, kompozytor, piosenkarz, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego. Od 30 lat na estradzie. Wydał kilka płyt i tomików poetyckich. Prowadzi terapie indywidualne, grupy psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe dla twórców. Jest członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Autor czterotomowego cyklu opowiadań „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Książki przeznaczone do familijnego czytania mają oswajać z medycyną, uczyć przyrody i służyć przykładami etycznych zachowań. Bohaterami cyklu są Zwierzęta, które prowadzą leśny szpital: profesor Borsuk, doktor Łasiczka, doktor Suseł, siostry Wiewiórki, sanitariusz Ryś i wiele innych ważnych postaci. Poznajemy odpowiedzialną pracę, medyczne sukcesy, niebezpieczne przygody, smutki i radości całego zespołu leśnych specjalistów. W trakcie spotkań autor śpiewa piosenki związane z treścią książek, czyta stosowne fragmenty, aranżuje zabawy z dziećmi, które nawiązują do fabuły opowiadań
post image

Magdalena Podbylska – autorka przygodowo-historycznej powieści „A u nas powstanie”, a także serii detektywistycznej, w ramach której ukazały się „Tajemnice Świstakowej Polany”, „Tajemnice Zatoki Delfinów” i „Tajemnice Końskiej Zagrody”, przygodowej powieści dla najmłodszych “Wiewiórek i Bóbr” oraz książki dla młodszych nastolatków “Łapy i ogony”. Każda z tych książek to świetny pretekst, by wciągnąć młodych czytelników w literacką zabawę.

Spotkanie związane z tematyką Powstania Wielkopolskiego poszerza szkolną wiedzę, ale przede wszystkim pokazuje uczniom, że historia każdej rodziny warta jest tego, by o niej rozmawiać, a wszystkie ważne wydarzenia historyczne związane są z radościami i smutkami zwykłych ludzi  – naszych przodków.

Warsztaty detektywistyczne to nauka dedukcji, ale też rewelacyjny sposób, by uruchomić wszystkie zmysły i dać się ponieść fantazji, „sięgając tam, gdzie wzrok nie sięga”.

A co z przyrodą, która króluje w książkach Autorki dla najmłodszych Czytelników? Śledztwo w leśnej scenerii – dlaczego nie?  To dobry sposób, by wprowadzić najmłodsze dzieci w tajniki wiedzy o zwierzętach.

Każde spotkanie to inne warsztaty, bo wyobraźnia pisarki nie zna granic.

post image
„Z zawodu pisarz i optymista”, jak sam mawia o sobie. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru, stąd motto jego pracy – ”Słowa niosą uśmiech”. Jest też miłośnikiem zwierząt, które często goszczą w jego książkach. Laureat Literackiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.
„Spotkania takie zawsze są dla mnie czymś ogromnie ważnym, a zarazem bardzo sympatycznym. Dzięki nim mam kontakt z moimi Czytelnikami, zaś Oni mogą poznać mnie – jako pisarza, ale przede wszystkim jako zwykłego człowieka (z dużym poczuciem humoru!) :)”
Obsługą spotkań autorskich zajmuje się Agencja Autorska “Autograf”:    tel./fax: (42) 6319210, tel. kom.: 606 780 007  e‐mail: g.niedzielska@autograf.pl

post image

Studiowała archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i język angielski na Uniwersytecie Stanu Illnois w USA. Pracuje jako tłumacz, między innymi książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie poświęcone bohaterom książek – “Fajna Ferajna” – jest piękną, wzruszającą lekcją historii, “Gupikowo” udowadnia, że działanie razem pozwala osiągnąć wspólny cel, a książka “Wybryki z Ameryki”  zabiera nas w wyprawę po Stanach Zjednoczonych.

post image

Z wykształcenia jest germanistką i leksykografem z zamiłowania – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem – zwłaszcza w twórczości dla dzieci.

Uśmiech, ciepło i serdeczność autorki oczaruje zarówno przedszkolaków, z którymi porozmawia o przedszkolnym życiu („Przedszkoludki”), jak i starsze dzieci którym na spotkaniach opowiada o polszczyźnie (frazeologizmy, synonimy) – wszystko oczywiście ilustrowane wierszami.

post image
 Antonina Kasprzak tłumaczy filmy, przede wszystkim dla dzieci. Ma dwie córki Manię i Helenkę, o których wiele lat pisała blog.
W trakcie spotkań autorka opowiada dzieciom o swojej pracy . Rozmawia z nimi  o tym  skąd czerpiemy inspiracje, jakie historie warto opisać, jak powstają ilustracje i dlaczego w ogóle warto czytać.
post image

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę – zawsze.

Książka “Kot Kameleon” znalazła się w 2014 roku wśród 10 nominowanych do nagrody IBBY.

Książka “Ala Baba i dwóch rozbójników” znalazła się w roku 2017 wśród nominowanych do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

“W trakcie spotkań rozmawiam z dziećmi o sprawach nawiązujących do treści książek: o odkrywaniu własnych upodobań, pomaganiu innym, przyjaźni, optymistycznym nastawieniu do życia i umiejętności dostrzegania dobrych stron różnych zdarzeń. Wspólnie zastanawiamy się nad tym, co może być prawdziwym skarbem i dlaczego warto marzyć. Staram się dostosować treści do wieku odbiorców: w spotkaniach uczestniczą dzieci w wieku szkolnym, przedszkolaki, a czasem nawet młodsze szkraby. Zachęcam dzieci do uruchomienia własnej kreatywności, proponuję zabawy z wykorzystaniem wyobraźni i przekonuję je, że niezwykłe rzeczy nie muszą zdarzać się tylko w bajkach czy snach: można je wymyślać.”

 

post image

Łukasz Wierzbicki-  menadżer kultury, redaktor, mieszka na wsi pod Poznaniem. Kocha podróże zarówno te dalekie i egzotyczne  jak i rowerowe oraz konne przejażdżki po okolicy. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka, które opublikowane zostały w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Na ich podstawie napisał książkę dla dzieci „Afryka Kazika”.

Dzięki prezentacji multimedialnej, dzieci odbywają podróż do Afryki i poznają autentyczne przygody Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Czarny Ląd na rowerze. Poznają kontynent, żyjące w Afryce zwierzęta i ich środowisko naturalne. Autor przywozi ze sobą dużo rekwizytów, które dzieci mogą obejrzeć.  Zachęca też uczestników spotkania do traktowania przyrody z szacunkiem, nauki języków obcych i do podróżowania w ogóle, niekoniecznie daleko.
 Osoby zainteresowane spotkaniami z Łukaszem Wierzbickim zapraszamy na stronę www.lukaszwierzbicki.pl
post image
 Jest autorem powieści, opowiadań i zbiorów wierszy dla dzieci. Autor współpracuje z magazynem „Świerszczyk” i z warszawskim chórem dziecięcym MILLE VOCI. Jego wiersze, opowiadania i inscenizacje można także znaleźć w podręcznikach szkolnych.
“Pierwszaki z kosmosu” to opowiadania ułożone zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego -od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia, a także przez rodziców szukających lektury spójnej z treściami, które pierwszaki „przerabiają” w szkole.

W sprawie spotkań autorskich z Rafałem Witkiem proszę kontaktować się z Agencją Autorską Autograf tel. 42 631 9210, kom. 606 780 007, e-mail: g.niedzielska@autograf.pl

post image

Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu – albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa w siodle, jeżdżąc konno po dolnośląskich lasach.

Magdalena Zarębska ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci w każdym wieku- scenariusz dostosowuje do potrzeb uczestników, a jej książki trafiają do czytelników od przedszkola aż do zakończenia szkoły średniej. Spotkania autorskie to energetyczne warsztaty, podczas których prowadzi gry i zabawy ruchowe. Żeby urozmaicić przekaz, wykorzystuje prezentacje multimedialne oraz nagrania na płytach CD.  Zależy jej aby uczestnicy spotkań nie tylko dobrze się bawili, ale również poprzez zabawę pogłębili swoją wiedzę i umiejętności.

post image

Ukończyła Politechnikę Warszawską. Pisze wiersze, teksty piosenek, opowiadania, scenariusze, bajki sceniczne, musicale. Lirycznie i satyrycznie, równie chętnie dla dorosłych jak i dla dzieci. Jest laureatką wielu konkursów literackich.

Spotkanie z nią to ciepła, serdeczna rozmowa z dziećmi, zachęcająca do czytania, przeplatana piosenkami i czytaniem fragmentów książki.

post image

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku-Białej, a jej pasja to jazda konna. Jest laureatką nagrody im. Astrid Lindgren, w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABCXII – “Cała Polska czyta dzieciom”. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji.

Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz przyznawanego przez dzieci Orderu Uśmiechu.

Pisze i rozmawia z dziećmi o świecie zwyczajnym, istniejącym. Ze starszymi o przysłowiach, przesądach, zwyczajach, z młodszymi o ich małych-dużych problemach. Autorce towarzyszy lektorka, Pani Malwina Kożurno, która czyta fragmenty książek.

Osoby zainteresowane spotkaniami z autorką prosimy o kontakt z:
Malwiną Kożurno, tel. 697 917 208, mail: e.kozurno@gmail.com

Wydawnictwo "bis" Sp. z o.o.
ul. Lędzka 44a
01-446 Warszawa

22 8371084
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2018 Wydawnictwo "bis" | Polityka prywatności
Realizacja: Bazinga