0

Pytania i odpowiedzi

Pomagamy w organizowaniu spotkań z autorami naszych książek dla dzieci.

Każde spotkanie ma inny charakter. Wszystko zależy od autora i jego pomysłu na nawiązanie kontaktu z czytelnikami. Zachęcamy do przeczytania opisu w sekcji poświęconej konkretnemu autorowi.

Jeśli chcielibyście zorganizować spotkanie w bibliotece, szkole, przedszkolu, domu kultury prosimy o kontakt:
Katarzyna Kajka, kasia@wydawnictwobis.com.pl, tel. 504 273 270

Autorzy, którzy biorą udział w spotkaniach:

post image

Urodziłem się w nadmorskiej Gdyni i tam grałem w piłkę – w tych samych czasach, co wybitny argentyńczyk Diego Maradona, ale niestety bez podobnych efektów. Po przeprowadzce do Krakowa studiowałem filozofię i starałem się jak najwięcej czytać. Do Gdyni wróciłem wyobraźnią – jako autor dziejących się w tym mieści powieści. Aż wreszcie przypomniałem sobie emocje związane z piłką nożną – i wtedy napisałem książkę “Ćwierćfiał to już coś!”.  Którą polecam nie tylko kibicom!

Autor chętnie spotka się z młodymi wielbicielami piłki nożnej !

post image

Celem spotkania jest poszerzenie wiedzy uczestników o kosmosie oraz zapoznanie ich z książką „Głowa do góry”. Spotkanie podzielone jest na dwie części: pierwszą, dotyczącą naszego Układu Słonecznego i drugą, dotyczącą naszego kosmicznego sąsiedztwa – innych gwiazd i galaktyk. Po spotkaniu dzieci będą potrafiły rozróżnić planety Układu Słonecznego i opowiedzieć o mechanizmie jego działania, jak również rozpoznać  na niebie kilka konstelacji.

post image

Tomasz Szwed-Stępkowski − autor, kompozytor, piosenkarz, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego. Od 30 lat na estradzie. Wydał kilka płyt i tomików poetyckich. Prowadzi terapie indywidualne, grupy psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe dla twórców. Jest członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Autor czterotomowego cyklu opowiadań „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Książki przeznaczone do familijnego czytania mają oswajać z medycyną, uczyć przyrody i służyć przykładami etycznych zachowań. Bohaterami cyklu są Zwierzęta, które prowadzą leśny szpital: profesor Borsuk, doktor Łasiczka, doktor Suseł, siostry Wiewiórki, sanitariusz Ryś i wiele innych ważnych postaci. Poznajemy odpowiedzialną pracę, medyczne sukcesy, niebezpieczne przygody, smutki i radości całego zespołu leśnych specjalistów. W trakcie spotkań autor śpiewa piosenki związane z treścią książek, czyta stosowne fragmenty, aranżuje zabawy z dziećmi, które nawiązują do fabuły opowiadań
post image

Magdalena Podbylska – autorka przygodowo-historycznej powieści „A u nas powstanie”, a także serii detektywistycznej, w ramach której ukazały się „Tajemnice Świstakowej Polany”, „Tajemnice Zatoki Delfinów” i „Tajemnice Końskiej Zagrody” oraz przygodowej powieści dla najmłodszych “Wiewiórek i Bóbr”. Każda z tych książek to świetny pretekst, by wciągnąć młodych Czytelników w literacką zabawę.

Spotkanie związane z tematyką Powstania Wielkopolskiego poszerza szkolną wiedzę, ale przede wszystkim pokazuje uczniom, że historia każdej rodziny warta jest tego, by o niej rozmawiać, a wszystkie ważne wydarzenia historyczne związane są z radościami i smutkami zwykłych ludzi  – naszych przodków.

Warsztaty detektywistyczne to nauka dedukcji, ale też rewelacyjny sposób, by uruchomić wszystkie zmysły i dać się ponieść fantazji, „sięgając tam, gdzie wzrok nie sięga”.

A co z przyrodą, która króluje w książkach Autorki dla najmłodszych Czytelników? Śledztwo w leśnej scenerii – dlaczego nie?  To dobry sposób, by wprowadzić najmłodsze dzieci w tajniki wiedzy o zwierzętach.

Każde spotkanie to inne warsztaty, bo wyobraźnia pisarki nie zna granic.

W sprawie spotkań z autorką prosimy kontaktować się z jej agentką Anną Uszyńską anna@autorzyispolka.pl, tel. 504 29 05 14

post image
„Z zawodu pisarz i optymista”, jak sam mawia o sobie. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru, stąd motto jego pracy – ”Słowa niosą uśmiech”. Jest też miłośnikiem zwierząt, które często goszczą w jego książkach. Laureat Literackiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.
„Spotkania takie zawsze są dla mnie czymś ogromnie ważnym, a zarazem bardzo sympatycznym. Dzięki nim mam kontakt z moimi Czytelnikami, zaś Oni mogą poznać mnie – jako pisarza, ale przede wszystkim jako zwykłego człowieka (z dużym poczuciem humoru!) :)”
Obsługą spotkań autorskich zajmuje się Agencja Autorska “Autograf”:    tel./fax: (42) 6319210, tel. kom.: 606 780 007  e‐mail: g.niedzielska@autograf.pl

post image

Studiowała archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i język angielski na Uniwersytecie Stanu Illnois w USA. Pracuje jako tłumacz, między innymi książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie poświęcone bohaterom książek – “Fajna Ferajna” – jest piękną, wzruszającą lekcją historii, “Gupikowo” udowadnia, że działanie razem pozwala osiągnąć wspólny cel, a książka “Wybryki z Ameryki”  zabiera nas w wyprawę po Stanach Zjednoczonych.

post image

Z wykształcenia jest germanistką i leksykografem z zamiłowania – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem – zwłaszcza w twórczości dla dzieci.

Uśmiech, ciepło i serdeczność autorki oczaruje zarówno przedszkolaków, z którymi porozmawia o przedszkolnym życiu („Przedszkoludki”), jak i starsze dzieci którym na spotkaniach opowiada o polszczyźnie (frazeologizmy, synonimy) – wszystko oczywiście ilustrowane wierszami.

post image
 Antonina Kasprzak tłumaczy filmy, przede wszystkim dla dzieci. Ma dwie córki Manię i Helenkę, o których wiele lat pisała blog.
W trakcie spotkań autorka opowiada dzieciom o swojej pracy . Rozmawia z nimi  o tym  skąd czerpiemy inspiracje, jakie historie warto opisać, jak powstają ilustracje i dlaczego w ogóle warto czytać.
post image

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę – zawsze.

Książka “Kot Kameleon” znalazła się w 2014 roku wśród 10 nominowanych do nagrody IBBY.

Książka “Ala Baba i dwóch rozbójników” znalazła się w roku 2017 wśród nominowanych do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

“W trakcie spotkań rozmawiam z dziećmi o sprawach nawiązujących do treści książek: o odkrywaniu własnych upodobań, pomaganiu innym, przyjaźni, optymistycznym nastawieniu do życia i umiejętności dostrzegania dobrych stron różnych zdarzeń. Wspólnie zastanawiamy się nad tym, co może być prawdziwym skarbem i dlaczego warto marzyć. Staram się dostosować treści do wieku odbiorców: w spotkaniach uczestniczą dzieci w wieku szkolnym, przedszkolaki, a czasem nawet młodsze szkraby. Zachęcam dzieci do uruchomienia własnej kreatywności, proponuję zabawy z wykorzystaniem wyobraźni i przekonuję je, że niezwykłe rzeczy nie muszą zdarzać się tylko w bajkach czy snach: można je wymyślać.”

W sprawie spotkań proszę kontaktować się z agentką  Joanny Wachowiak – Anną Uszyńską: anna@autorzyispolka.pl, tel. 504 290 514

post image

Łukasz Wierzbicki-  menadżer kultury, redaktor, mieszka na wsi pod Poznaniem. Kocha podróże zarówno te dalekie i egzotyczne  jak i rowerowe oraz konne przejażdżki po okolicy. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka, które opublikowane zostały w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Na ich podstawie napisał książkę dla dzieci „Afryka Kazika”.

Dzięki prezentacji multimedialnej, dzieci odbywają podróż do Afryki i poznają autentyczne przygody Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Czarny Ląd na rowerze. Poznają kontynent, żyjące w Afryce zwierzęta i ich środowisko naturalne. Autor przywozi ze sobą dużo rekwizytów, które dzieci mogą obejrzeć.  Zachęca też uczestników spotkania do traktowania przyrody z szacunkiem, nauki języków obcych i do podróżowania w ogóle, niekoniecznie daleko.
 Osoby zainteresowane spotkaniami z Łukaszem Wierzbickim zapraszamy na stronę www.lukaszwierzbicki.pl
post image
 Jest autorem powieści, opowiadań i zbiorów wierszy dla dzieci. Autor współpracuje z magazynem „Świerszczyk” i z warszawskim chórem dziecięcym MILLE VOCI. Jego wiersze, opowiadania i inscenizacje można także znaleźć w podręcznikach szkolnych.
“Pierwszaki z kosmosu” to opowiadania ułożone zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego -od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia, a także przez rodziców szukających lektury spójnej z treściami, które pierwszaki „przerabiają” w szkole.

W sprawie spotkań autorskich z Rafałem Witkiem proszę kontaktować się z Agencją Autorską Autograf tel. 42 631 9210, kom. 606 780 007, e-mail: g.niedzielska@autograf.pl

post image

Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu – albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa w siodle, jeżdżąc konno po dolnośląskich lasach.

Magdalena Zarębska ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci w każdym wieku- scenariusz dostosowuje do potrzeb uczestników, a jej książki trafiają do czytelników od przedszkola aż do zakończenia szkoły średniej. Spotkania autorskie to energetyczne warsztaty, podczas których prowadzi gry i zabawy ruchowe. Żeby urozmaicić przekaz, wykorzystuje prezentacje multimedialne oraz nagrania na płytach CD.  Zależy jej aby uczestnicy spotkań nie tylko dobrze się bawili, ale również poprzez zabawę pogłębili swoją wiedzę i umiejętności.

post image

“Bohaterami książki Samuraj i Anioł Stróż są chore dzieci ale powieść wcale nie jest smutna. W szpitalu, gdzie toczy się walka o zdrowie i życie może być także  zabawnie, zwłaszcza gdy do akcji wkracza Anioł Stróż. Były karateka uczący dzieci walki ze złem i chorobą. Przywracający im nadzieję i wiarę, że walkę można wygrać.  Bohater tej powieści  niczym samuraj wierny swojemu Panu pokonując lęk, ból i  zwątpienie, wspomagany przez Anioła  zmierza ku zwycięstwu. Miarą możliwości pisarza jest opowiedzieć o tym nie tylko w powieści ale i na spotkaniach uwrażliwiając i poszerzając wiedzę młodego Czytelnika. Także poprzez czytanie fragmentów książki wypełniającej pewną ważną misję. Uświadamiającej Czytelnikowi, że podobni szukający pomocy bohaterowie są wśród nas oczekując wsparcia nie tylko Anioła  ale nas wszystkich.”

Andrzej Żak

post image

Ukończyła Politechnikę Warszawską. Pisze wiersze, teksty piosenek, opowiadania, scenariusze, bajki sceniczne, musicale. Lirycznie i satyrycznie, równie chętnie dla dorosłych jak i dla dzieci. Jest laureatką wielu konkursów literackich.

Spotkanie z nią to ciepła, serdeczna rozmowa z dziećmi, zachęcająca do czytania, przeplatana piosenkami i czytaniem fragmentów książki.

post image

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku-Białej, a jej pasja to jazda konna. Jest laureatką nagrody im. Astrid Lindgren, w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABCXII – “Cała Polska czyta dzieciom”. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji.

Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz przyznawanego przez dzieci Orderu Uśmiechu.

Pisze i rozmawia z dziećmi o świecie zwyczajnym, istniejącym. Ze starszymi o przysłowiach, przesądach, zwyczajach, z młodszymi o ich małych-dużych problemach. Autorce towarzyszy lektorka, Pani Malwina Kożurno, która czyta fragmenty książek.

Osoby zainteresowane spotkaniami z autorką prosimy o kontakt z:
Malwiną Kożurno, tel. 697 917 208, mail: e.kozurno@gmail.com

Wydawnictwo "bis" Sp. z o.o.
ul. Lędzka 44a
01-446 Warszawa

22 8371084
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2018 Wydawnictwo "bis" | Polityka prywatności
Realizacja: Bazinga