0

Aktualności

30.07.2021

Już zapowiadamy – będziemy w Gdyni od 13 do 15 sierpnia. Zapraszamy!  Spotkajmy się nad morzem! Czekamy na was na stoisku nr 25 – zabieramy ze sobą: dużo książek i audiobooków, piękne zakładki do książek oraz dużo papieru origami. Będziemy składać z kolorowych kółek bohaterów naszych książek (kota Ogryzka, pirata Rabarbara, kaczuszkę Omi, żabkę, ślimaka i … Czytaj dalej Zapraszamy na Plener Literacki w Gdyni (13-15.08.2021 Bulwary Nadmorskie)

22.06.2021

Zagłosuj na najlepsze książki na lato!

7.06.2021

Miło nam ze mogliśmy uczestniczyć w projekcie przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach. W związku z obchodami XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego w tym roku pod hasłem “Lubimy czytać  polskich autorów!” Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach przygotowała projekt „Tu czytamy!” – promujący zarówno czytanie dzieciom, wartościowe teksty polskich autorów, jak i miasto Myślenice. Patronat nad projektem objął … Czytaj dalej “Lubimy czytać  polskich autorów!” w Myślenicach

28.05.2021

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z jedną z autorek książki dla dzieci “Hania Baletnica” Jolantą Symonowicz. “Tańczyłam zawodowo w zespole baletowym najpierw Operetki Wrocławskiej, a później Opery Krakowskiej. Obecnie prowadzę zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Moje uczennice stały się inspiracją do stworzenia postaci z książki Hania Baletnica.” https://www.granice.pl/publicystyka/jolanta-symonowicz-wywiad-hania-baletnica/1859/1

24.05.2021

Polecamy dla dzieci i młodszych nastolatków – marzących o karierze sportowca, podbiciu światowych boisk, zdobyciu Złotego Buta – do 20 czerwca z kodem rabatowym: dziecko – książki zamówisz na stronie Wydawnictwa BIS 20% taniej. “Ćwierćfinał to już coś!” to wciągająca i zabawna opowieść o przygodach grupy chłopców, którzy postanowili wziąć udział w turnieju drużyn podwórkowych. Okazało … Czytaj dalej Z kodem rabatowym: dziecko – zrobisz u nas zakupy z 20% rabatem do 20.06.2021

21.04.2021

Informujemy, że kilka wybranych tytułów z oferty Wydawnictwa BIS trafiło do projektu Wielkie Litery. Książki są wydane w większym formacie, mają większą czcionkę, kontrast aby mogły służyć osobom słabowidzącym. Biblioteki informujemy, że te tytuły (książki Barbary Freethy “Kradzież stulecia”, “Złote kłamstwa”, “Bez wytchnienia“; Loretty Chase “Książę w Lśniącej Zbroi”, “Kuszenie w jedwabiu”) można zamawiać w … Czytaj dalej Wielkie Litery – książki z dużą czcionką.

20.04.2021

Jeśli chcielibyście Państwo  zamówić książki w prezencie z okazji  Dnia Dziecka, na zakończenie roku szkolnego lub przedszkolnego to już prosimy o informację. Nasi autorzy chętnie wpiszą dedykacje w zamówionych książkach ale proces przesyłania książek do autora i od autora do kupującego wymaga czasu. Dlatego już można składać zamówienia!  Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: kasia@wydawnictwobis.com.pl, lidka@wydawnictwobis.com.pl … Czytaj dalej Książki z autografem – już czas na zamówienia!

15.04.2021

Jeszcze dziś około godziny 19:25, w Radiu Poznań, w audycji: “Dwie godziny dla radiowej rodziny” – Justyna Siepietowska przeczyta fragmenty książki “Historie dla dziewczyn i chłopców, którzy chcą uratować świat” Caroli Benedetto i Luciany Ciliento. Zachęcamy do słuchania !

18.03.2021

Donosimy że na stronie www.wydawnictwobis.com.pl można zamówić książki również  dostawą do paczkomatu.    

16.01.2021

☎️⏰⏰☎️Na naszej stronie znajdziecie wiele tytułów z literatury kobiecej w promocyjnych cenach – kilka tytułów to końcówki nakładów – jeśli lubicie szczególnie jakąś autorkę zachęcamy do zaopatrzenia się już, bo zostało nam na stanie po kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt egzemplarzy. Poniżej lista tych, których sprzedaż zakończymy wkrótce. Jeśli nie lubicie/chcecie zamawiać przez księgarnię – zadzwońcie … Czytaj dalej Końcówki nakładów!

12.01.2021

Informujemy, że od 11 do 22 stycznia 2021 w Pierwszym Programie Poolskiego Radia w audycji Radio Dzieciom będą nadawane fragmenty audiobooka “Wiłka smocza dziewczynka” – zapraszamy do słuchania codziennie, od poniedziałku do piątku ok. godziny 19:45!

31.12.2020

Rozdział “Sylwester i Nowy Rok” z książki Renaty Piątkowskiej “Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści” czyta Pani Karolina Mucha z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach  

8.10.2020

https://www.granice.pl/publicystyka/struska-musial-aleksandra-ulica-pazurkowa-nowi-lokatorzy-wywiad/1568/1

1.10.2020

Do drugiego wydania książki “Opowiastki dla małych uszu” wkradł się błąd – brakuje strony 11. W ciągu dwóch tygodni będziemy mogli wymienić defekt, jeśli ktoś z państwa kupił to wydanie.  Proponujemy również inne rozwiązanie dla tych którzy nie chcą odsyłać egzemplarza – zamieszczamy tutaj tę stronę można ją pobrać i wydrukować. Przepraszamy, to niestety  jest błąd … Czytaj dalej Opowiastki dla małych uszu – wyd.II – błąd drukarski

21.09.2020

https://www.granice.pl/publicystyka/tomasz-szwed-wywiad/1552/1   Wydawnictwo bis

27.08.2020

Wszystkie książki Elizabeth Hoyt można zamówić teraz w cenie 20 zł za egzemplarz.

22.04.2020

Szanowni Państwo!
Teraz możecie przeczytać z dzieckiem po jednym rozdziale z 17 wybranych książek dla dzieci i sprawdzić , które tytuły przypadną Waszym pociechom do gustu. Zapraszamy!

4.10.2019

Autorka książki “Wiłka smocza dziewczynka” Antonina Kasprzak otrzymała statuetkę Koziołka Matołka i tym samym zdobyła główną  Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Ogromnie się cieszymy się i gratulujemy Autorce!  

19.03.2018

Bardzo nam miło poinformować, że książka Magdaleny Zarębskiej “Projekt Breslau” otrzymała wyróżnienie w III edycji konkursu “Książka przyjazna dziecku”.Konkurs został ogłoszony przez Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach.

Wydawnictwo "bis" Sp. z o.o.
ul. Lędzka 44a
01-446 Warszawa

22 8371084
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2018 Wydawnictwo "bis" | Polityka prywatności
Realizacja: Bazinga