0

Niezwykła historia powstania “Przygód psa Pelsona”

Nie, to nie żart – wydajemy w formie audiobooka teksty napisane ponad trzydzieści lat temu. ??? Premiera jest zaplanowana na 06.04.2022 – a na naszej stronie można już składać zamówienia: Tu można złożyć zamówienie
Jan Strękowski – dziennikarz, scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych – na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych napisał kilkanaście opowiadań dla dzieci „Przygody psa Pelsona”. Były one drukowane w „Misiu”, gdzie zdobyły jedną z nagród w konkursie Czesława Janczarskiego, w dodatku do pisma „Nowy Świat” oraz w piśmie dla niewidomych dzieci „Promyk”. Autor pokazał opowiadania słynnemu aktorowi Mieczysławowi Czechowiczowi, który dziesięć z nich nagrał. Dalsze plany przerwała nieoczekiwana śmierć pana Mieczysława w 1991 roku i do publikacji nagrań wówczas nie doszło. Żona autora odkupiła je od producenta i leżały w szufladzie jako pamiątka rodzinna. Przy okazji porządków autor powrócił do swoich tekstów o psie Pelsonie, przesłuchał nagranie i zdecydował, że warto jednak poszukać wydawcy. I tak oto po ponad trzydziestu latach od nagrania mamy premierę audiobooka „Przygody psa Pelsona” w interpretacji Mieczysława Czechowicza.
Posłuchajcie fragmentu “Przygód psa Pelsona” w mistrzowskiej interpretacji Mieczysława Czechowicza.

 

Audiobook dla wielbicieli psów, dawnego „Misia” i talentu Mieczysława Czechowicza! Nigdy niepublikowane nagrania opowiadań Jana Strękowskiego o przygodach psa Pelsona w genialnej interpretacji Mieczysława Czechowicza, słynnego aktora, który niegdyś użyczał głosu Misiowi Uszatkowi.

Pelson to zabawny i nieco nieporadny młody basset o długim ciele i długich uszach, który bardzo lubi jeść i poznawać świat w trakcie wypraw na podwórko, do lasu i na pobliską łąkę. Z zaciekawieniem obserwuje go wiewiórka Ewunia, nieco złośliwy kot Zieleniec, a mama Pela zawsze na niego czeka w domu.

 

Wydawnictwo "bis" Sp. z o.o.
ul. Lędzka 44a
01-446 Warszawa

22 8371084
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2018 Wydawnictwo "bis" | Polityka prywatności
Realizacja: Bazinga