0
post image
Juliette Benzoni

Juliette Benzoni urodziła się jako Andrée-Marguerite-Juliette Mangin 30 października 1920 roku przy avenue de la Bourdonnais.  (można zobaczyć na mapie  http://bibliojuliettebenzoni.unblog.fr/biography/, są tam również zdjęcia i mapy wszystkich miejsc związanych z J.B.)

Jej ojciec Charles-Hubert Mangin był fabrykantem, pochodził z Lotaryngii,  a rodzina matki, Marie-Suzanne Arnold, miała korzenie w Szampanii, Alzacji i Szwajcarii. Dzieciństwo Andrée-Marguerite-Juliette spędziła głównie w Saint-Germais-des-près, w domu, w którym niegdys mieszkali Mérimée, Corot i Ampère, naprzeciwko kamienicy, w której zmarł Oscar Wilde.

Ukończyła prawo w Instytucie Katolickim. W 1941 wyszła za mąż za doktora Maurice Gallois i przeprowadziła się do Dijon, gdzie przestudiowała zbiory wszystkich bibliotek, zgłębiając historię Burgundii. Urodziła dwójkę dzieci: Anne i Jeana-François. W 1950 roku zmarł jej mąż. Przeprowadziła się wówczas do Maroka do rodziny męża i tam poznała André Benzoni, z którym wzięła ślub w 1953 roku. Wróciła do Paryża i zaczęła zajmować się dziennikarstwem, pisując na tematy historyczne, przede wszystkim do “Confidences”. Mieszkała w Saint-Mandé pod Paryżem, w miasteczku, w którym jej mąż aż do śmierci w 1982 r. pełnił funkcje w radzie miasta.

Lubiła czytać, słuchać muzyki, żeglować… i gotować. Pasjonowała ją historia i wszystkie dziedziny sztuki, stare domy i klejnoty.

– od 1964 roku publikowała przynajmniej dwie książki rocznie,  75 książka ukazała się w maju 2010 nakładem wydawnictwa Plon;

– ma ponad 50 millionów czytelników na całym świecie

– sprzedano ponad 300 millionów egzemplarzy jej książek we Francji i na całym świecie

– przetłumaczono jej książki na 22 języki

– w 1973 r. otrzymała nagrodę Alexandre Dumas Prix

– w 1998 otrzymała order “Chevalier de l’ordre national du Mérite”

Juliette Benzoni zmarła 7 lutego 2016 r.

Więcej książek tego autora

post image

Kolejny tom pełen zdumiewających przygód, zwrotów akcji i wielkich namiętności: Montsalvy oblężone przez bandę łupieżców, niebezpieczna wyprawa Katarzyny do Paryża w poszukiwaniu męża, któremu grozi śmierć z ręki skrytobójcy, uwięzienie Arnolda w Bastylii, które dramatycznie wpływa na jego dalsze losy, list od umierającej matki Katarzyny wzywającej córkę do Châteauvillain i wstrząsająca niespodzianka po dotarciu pani … Czytaj dalej Katarzyna (VI tom)

post image

Katarzyna wyrusza w ostatnią, pełną nadziei podróż do rodzinnego Montsalvy, by tam wreszcie połączyć się z mężem lub wieść spokojne życie w samotności. U celu wędrówki – m.in. narażając się na uwięzienie i odkrywając mistyfikację dotyczącą rzekomo ocalonej Joanny d’Arc – Katarzyna otrzymuje kolejny cios od losu. Jej ukochany Arnold, sprowadzony na złą drogę przez … Czytaj dalej Katarzyna (VII tom)

Wydawnictwo "bis" Sp. z o.o.
ul. Lędzka 44a
01-446 Warszawa

22 8371084
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2018 Wydawnictwo "bis" | Polityka prywatności
Realizacja: Bazinga