0
post image
Aneta Noworyta

Aneta Noworyta – urodzona w 1976 roku w Krakowie. Z wykształcenia slawistka. Pisarka, ilustratorka książek dla dzieci. Debiutowała w 2008 roku baśnią “Zosia i książę elfów” (Impuls). Rok później wydana została baśń “Wodnik ze Starego Lasu” (Impuls) oraz opowiadanie “O aniołku, co zgubił drogę do nieba”(Wydawnictwo Diecezjalne z Sandomierza).

Pisarka od kilku lat mieszka w Rotterdamie, gdzie aktywnie uczestniczy w życiu polonijnym.
Założycielka Korespondencyjnego Klubu Literackiego Młodej Polonii, który promuje literaturę i język rodzimy wśród młodzieży polskiej za granicą.
Autorka sztuk teatralnych: “Etiuda o Fryderyku” ( opublikowana w teczce rocznicowej Fundacji Oświata Polska Za Granicą), “Jak Boruta Polskę poznawał”, “Noc Kupały”, “Cały mój świat”, które zdobyły liczne nagrody na Festiwalu Poezji Dziecięcej w Maalden.
Za swoją pracę na rzecz Polonii, pisarka została nominowana do nagrody Polak Roku 2012 w Niderlandach.

Więcej książek tego autora

post image

Dzieci zafascynowane są postaciami fantastycznymi z kultury celtyckiej i skandynawskiej, a nierzadko nie znają tych z naszego rodzimego słowiańskiego folkloru. “Strachy na Lachy” to wierszowana prezentacja strzyg, rusałek, lich, baboków, wodników, kikimor, ubożąt, bazyliszków, płanetników i innych fantastycznych postaci wraz z informacjami na temat związanych z nimi wierzeń.

Wydawnictwo "bis" Sp. z o.o.
ul. Lędzka 44a
01-446 Warszawa

22 8371084
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) 2018 Wydawnictwo "bis" | Polityka prywatności
Realizacja: Bazinga