Franciszek Klimek
Franciszek Jan Klimek urodził się w Krakowie w roku 1934.

Z zawodu artysta muzyk (śpiewak). Przez 25 lat pracował w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, gdzie oprócz właściwej pracy zawodowej związanej z koncertami pisał teksty piosenek lub adaptacje tekstów piosenek ludowych. Karierę artystyczną zakończył w roku 1990 - po 11 latach koncertowania z Filharmonią Krakowską.

Jego pierwsze utwory to fraszki satyryczne drukowane w tygodnikach „Mucha” i „Karuzela” oraz wiersze dla dzieci drukowane w „Świerszczyku”. Niektóre z tych wierszy są przedrukowywane w wydawnictwach szkolnych, a także w publikacjach Wydawnictwa Poznańskiego Podsiedlik-Raniowski.

W latach 1982 – 1986 – jako stały współpracownik tygodnika „Veto” pisał fraszki i humoreski satyryczne prozą. W 2002 zaczął współpracę z miesięcznikiem „Kocie Sprawy” - drukującym jego wiersze w każdym numerze.

W 2002 roku w Warszawie wydał pierwszy tomik wierszy „Ja w sprawie kota”, a w następnym roku tomik drugi „Otulę cię ciepłym mruczeniem”. Część tych wierszy stała się elementem libretta wystawionego w Bielskim Domu Kultury musicalu KOTY. Oficjalna strona Autora: www.fjklimek.pl


WIĘCEJ KSIĄŻEK TEGO AUTORA


Pieski, kotki, niespodzianki
promocja dotyczy książek z lekko uszkodzoną okładką
Autor: Franciszek Klimek  
Ilustrator: Marcin Piwowarski  

» więcej

Cena: Wyprzedaż 16.90 7.00 nakład wyczerpany...tym razem limeryki

Autor: Franciszek Klimek  

» więcej

Cena: 18.00 nakład wyczerpany